WOOD ACCENT to nie tylko marka ale i filozofia życia. Stoły drewniane

W naszej pracowni powstają ręcznie robione stoły wykonane z litego drewna. Stoły wykonane są z wyselekcjonowanych desek różnych gatunków drzew z Polski oraz sprowadzanych z dalekich zakątków świata. Każdy stół drewniany opowiada Swoją niepowtarzalną historię, która zapisana jest w desce, w unikalnym rysunku słoi, w sękach, rysach, pęknięciach i przebarwieniach. Wszelkie wady drewna stają się dla nas zaletami.

Kochamy naturę, jej czystość i bezpretensjonalność, dlatego też produkty, które tworzymy są ascetyczne i czyste w formie a zarazem unikatowe, niepowtarzalne. Ich minimalistyczny styl idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza. Wierzymy, iż powrót do korzeni rzemiosła oraz doskonałość ręcznego wykonania nadaję naszym produktom naturalności oraz niepowtarzalny charakter.

WOOD ACCENT to marka polskiej firmy rodzinnej, która została założona przez artystę plastyka Andrzeja Ładyga w 1982 roku. Firma specjalizuje się w ręcznym wytwarzaniu luksusowych produktów z drewna litego. Cały proces produkcji przeprowadzany jest ręcznie przez wysoko wyspecjalizowanych rzemieślników w zakładzie produkcyjnym pod Krakowem.

Na początku Swojej drogi firma projektowała i produkowała meble fornirowane, z drewna, z płyt meblowych z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych materiałów. Meble były wykonywane na indywidualne zamówienia. Przedsiębiorstwo zajmowało się projektowaniem wnętrz oraz wyposażeniem domów i mieszkań w całości.

Obecnie rodzinne przedsiębiorstwo prowadzone jest już przez drugie pokolenie. Wraz z nim zmienił się charakter prowadzonej działalności. Nie projektujemy wnętrz w całości, a wprowadzamy do nich duszę w postaci mocnego akcentu – piękna drewna czyli mebli WOOD ACCENT.